Czipowanie zwierząt

Czy zdarzyło się, że Państwa zwierzę kiedykolwiek zaginęło? Niestety, aż 90% zaginionych zwierząt nie wraca do swoich właścicieli. Ale jest jedno, bardzo proste i bezbolesne rozwiązanie, aby zwiększyć szansę na odnalezienie swojego pupila. Jest to czipowanie.

Dzięki współpracy z firmą Safe-Animal zaczipowanie zwierzęcia możliwe jest także w naszej Przychodni. Mamy nadzieję, że poniższe informacje pomogą Państwu w podjęciu decyzji o konieczności zaczipowania swojego pupila.Na czym polega czipowanie?

Sam zabieg jest prosty i bezbolesny. Przypomina wykonanie zwykłego zastrzyku. Specjalnym aplikatorem mikrotransponder wszczepiany jest pod skórę zwierzęcia. Od tego momentu, w każdej chwili, możliwy jest odczyt specjalnego, niepowtarzalnego numeru czipa, dzięki któremu Państwa Pupil może zostać zidentyfikowany

aplikator

Sam czip nie wystarczy

Gdy czip został już wszczepiony pod skórę zwierzęcia, pozostaje wpisać jego numer do bazy. Trafiają tam informacje o samym zwierzęciu, jak i właścicielu. Dzięki poufności danych, osoba sprawdzająca numer czipa widzi tylko numer telefonu oraz miejscowość w której mieszka właściciel. Kontakt z właścicielem możliwy jest poprzez instytucję, która wykonywała zabieg czipowania. Jak wpis wygląda w praktyce, mogą Państwo zobaczyć klikając na poniższy link:

Czipując zwierzę w naszej Przychodni, bezpłatnie wpisujemy je do bazy Safe-Animal. W przypadku zmiany danych, prosimy o kontakt z nami - uaktualnimy je. Dodatkowo, do każdego czipa dołączona jest specjalna, gumowa zawieszka na obrożę:

 


 

Gdy już zginie...

Co zrobić w przypadku zaginięcia swojego pupila? Każde bezpańskie zwierzę, które trafia do naszej Przychodni jest sprawdzane specjalnym czytnikiem, czy wcześniej zostało zaczipowane. Jeżeli tak - nie ma problemu. W kilka minut jesteśmy w stanie skontaktować się z właścicielem. Jednak należy pamiętać, że czip nie jest nadajnikiem GPS. Po jego numerze nie ma możliwości określenia dokładnej lokalizacji zwierzęcia. Mogą Państwo również przesłać nam zdjęcie swojego pupila i informacje o zaginięciu - umieścimy je na swoim profilu na Facebook'u.

 

czytnik


Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, prosimy o kontakt:
telefoniczny: 54 25 21 364
mailowy: kontakt@przychodniabrzesc.pl
zachęcamy również do skorzystania z formularza "Umów się na wizytę"


Niestety, w ostatnim czasie do naszej Przychodni trafiały zwierzęta, które posiadają mikroczip, lecz nie są wpisane do żadnej bazy danych. Sam mikroczip bez wpisu nie ma sensu. Aby sprawdzić, czy rzeczywiście Państwa zwierzę jest zarejestrowane zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron: