Identyfikatory VETID dostępne w naszej Przychodni!

W naszej Przychodni dostępne są identyfikatory dla zwierząt VETID. Jest to niewielka, plastikowa zawieszka na obrożę dla Państwa psa lub kota. Zawieszki już wielokrotnie pomogły w odnalezieniu zagubionego Pupila. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia, czy zwierzak ma aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

 

Jak to działa?

Każda zawieszka posiada specjalny numer, który wpisujemy podczas szczepienia przeciwko wściekliźnie do bazy danych. Od tej pory, w przypadku zaginięcia Waszego zwierzaka, każdy kto znajdzie zwierzę będzie mógł się z Państwem skontaktować, dzięki całodobowej infolinii.

 

Ile to kosztuje?

Koszt zawieszki w naszej Przychodni to 5 złotych.

 

Co się stanie, gdy mój zwierzak zgubi zawieszkę?

Niestety będzie konieczność zakupu kolejnej, jednak już z innym numerem identyfikacyjnym.

 

Czy co roku muszę kupować zawieszkę?

Nie, zawieszka jest uniwersalna, w przypadku następnego szczepienia dane o nim są aktualizowane.

 

Mój zwierzak ma mikrochip, czy zawieszka jest konieczna?

System VETID to kolejna baza identyfikacji zwierząt, dodatkowo istnieje w niej możiwość dopisania numeru mikrochipu. Pamiętajmy o plusach i minusach każdego rozwiązania. Aby odczytać numer mikrochipu potrzebny jest specjalny czytnik, z drugiej strony jest on bardzo trwały, zawieszka niestety może się zagubić. Zastosowanie jednej i drugiej metody znacząco zwiększa szansę odnalezienia zwierzęcia w przypadku jego zaginięcia. 

 

Jakie infiormacje umieszczane są w bazie VETID?

Są dwie możliwość rejestracji. Możemy zrobić to my na podstawie danych jakie Państwo nam przekażą lub mogą zrobić to Państwo sami za pośrednictwem strony internetowej: